Daha Önce Faiz Artışlarını Bilmişti: İktidara Yakın Abdulkadir Selvi Asgari Ücret İçin Zam Oranını Verdi

2. toplantısı 18 Aralık’ta yapılan asgari ücret zammı için zaman giderek daralıyor. 3. toplantının bu hafta yapılması beklenirken, henüz bir tarih açıklanmadı. Gelecek hafta yılın son haftası olması ve 31 Aralık’ta Resmi Gazete’de yayımlanması beklenen 2024 yılı için geçerli olacak asgari ücrette zam oranları da havada uçuşuyor. İktidara yakınlığıyla tanınan Abdülkadir Selvi de zam oranı verdi.

11 ve 18 Aralık’ta ilk iki toplantısı yapılan asgari ücret için 3. toplantı tarihi belirsizliğini koruyor. 4. toplantıda açıklanan asgari ücret zammı ve yeni asgari ücret için gelecek hafta son günler!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bütçe görüşmeleri kapsamında Meclis’te yaptığı konuşmada memur zamlarına değinirken, verdiği oranlar da asgari ücret için de sinyal olarak görülmeye çalışılıyor.

Bu yıl ilk kez asgari ücretli işçilerin de masaya oturduğu Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda TÜRK-İŞ Başkan yardımcısı Ramazan Ağar ilk iki toplantıda masaya rakamların gelmediğini açıklamıştı.

3. toplantının tarihini de henüz belli olmaması rakamların havada kalmasına neden olurken, asgari ücrette beklentiler de belli oranlar üzerinde yoğunlaşıyor.

Asgari ücret zam oranlarına göre 2024 yılında şu şekilde belirlenecek?

Ekonomi yönetimi değişimi sonrası faiz artırımlarına yönelik aldığı duyumların çıktığı iktidara yakın gazeteci Abdulkadir Selvi de asgari ücrete gelecek zam oranı beklentisini açıkladı.

A Haber canlı yayınında Abdulkadir Selvi asgari ücret zammının yüzde 50’den az olmayacağını tahmin ettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x