Yerli Oyun Stüdyosu SuperGears TMRW Foundation’ın Liderliğindeki İlk Yatırım Turunu Başarıyla Tamamladı

Türkiye’nin önde gelen oyun stüdyolarından biri olan SuperGears Games, dünyaca ünlü oyun yapımcısı Cevat Yerli’nin sahibi olduğu TMRW Foundation’ın liderliğinde gerçekleşen ilk yatırım turunu başarıyla tamamladığını duyurdu. 10 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşen bu stratejik yatırımla birlikte Cevat Yerli, SuperGears’ın yönetim kuruluna da katılıyor.

Türkiye oyun sektörünün önde gelen isimleri de yatırım turuna dahil oldular.

Bu heyecan verici yatırım turunda TMRW Foundation’a yakın zamanda katılan eski Unity başkan yardımcısı Ulaş Karademir, Masomo ve Webtekno’nun da kurucusu olan İbrahim Akman, Ingame Group CEO’su Genco Alp, Octopus’un kurucusu Emre Yıldız ve ELA Game Studio kurucusu Murat Alagöz’ün yanı sıra, kurumsal yatırımcılardan Yıldız Tekno GSYO da dahil oldu. Bu geniş katılım, SuperGears’ın oyun endüstrisindeki potansiyeline olan geniş çaplı inancı ve güveni yansıtmaktadır.

İstanbul merkezli olan stüdyo, yarış oyunu türü için yeni bir platform sunmak hedefiyle yola çıktı ve birbirinden deneyimli isimler Racing Kingdom için bir araya geldiler.

Crytek’i kuran Cevat Yerli, Far Cry ve Crysis gibi övgü alan oyunları piyasaya sürdü. CryEngine 3D Platformu ile oyun yapma şeklini devrimleştiren bir dijital öncü olarak global bir üne kavuştu. CryEngine 3D Platformu ile oyun yapma şeklini devrimleştiren bir dijital öncü olarak global bir üne kavuştu. Microsoft, Tencent, Sony, Amazon, Apple, Facebook ve Google, Cevat’ın global işbirlikçileri arasındaydı. Cevat Yerli şu anda TMRW Foundation’ı yönetiyor ve Web3 için insan merkezli bir gelecek geliştirmek üzere 300’den fazla patent üzerinde çalışıyor. Cevat, yeni sinematik iletişim 3D motor platformu RealityOS™ tarafından desteklenen, gerçekçi 3D video iletişim yazılımı ROOM 3D’nin kurucu CEO’sudur. 

Yasin ve Yakup Demirden kardeşler ise 2002 yılında ilk projeleri SR-Man (FPS) ile sektöre adım attılar. Ardından süreç 2006 yılında eleştirmenlerce beğenilen korku aksiyon oyunu Kabus 22 ile devam etti. 2008 yılında, Citroen’in C4 reklam kampanyasıyla birlikte özel olarak tasarlanmış Citroen C4 Robot (Araba Yarışı) oyununu geliştirdiler. 2010 yılında, Marvel karakterlerini içeren SüperCan’ı (Aksiyon Macera) ve serinin devam oyunu SüperCan 2’yi 2012’de yayınladılar. 2015 yılında Demirden kardeşler, ZULA (MMOFPS) oyunuyla Türkiye, Güney Amerika ve Orta Doğu’da önemli bir yeni oyuncu kitlesi oluşturdu.

SuperGears’ın kurucu ve CEO’su Yasin Demirden konu hakkında şunları söyledi:

‘Cevat Yerli’nin şirketi TMRW Foundation’ın lider yatırımcı olarak bize katılması ve Türkiye’nin önde gelen oyun endüstrisi liderlerinin destekleri, şirketimizin vizyonuna olan inancı teyit ediyor. ‘Racing Kingdom’ isimli yenilikçi yarış oyunu platformumuzun geliştirilmesi için kullanılacak bu yatırım ile global oyun endüstrisinde büyük başarılara ulaşmayı hedefliyoruz. Türe getireceğimiz yeniliklerle klasik yarış deneyiminin ötesine geçerek, yarış oyunları dünyasını yeniden şekillendirmek istiyoruz. Geçmişte Farcry, Crysis oyunlarının yaratıcısı Cevat Yerli’nin yönetim kurulumuza katılması, kendisinin global oyun endüstrisindeki deneyimi ve bilgisiyle şirketimizi daha da ileri taşıyacak.’

Cevat Yerli de düşüncelerini paylaştı:

‘SuperGears, Racing Kingdom ile gerçekten oyun sektöründe çığır açmanın eşiğinde duruyor. Bu yolculuğun bir parçası olacağım için çok heyecanlıyım. Ekibin yenilikçi vizyonu ve olağanüstü bir oyun deneyimi yaratma tutkusu, kişisel değerlerimle ve oyun endüstrisi için olan hedeflerimle kusursuz bir şekilde örtüşüyor. Racing Kingdom’da sıradışı bir potansiyel görüyorum. Bu platformun, yarış oyunlarına olan bakış açısını yeniden tanımlayacağına inanıyorum.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x