Assassin’s Creed Mirage iOS’a geliyor

Ubisoft, Assassin’s Creed Mirage’ı Apple’ın en yeni iPhone ve iPad modelleri için çıkardı. Bu gelişme, mobil cihazların artan gücünü gösteriyor ve oyuncuların, daha önce sadece konsol ve PC’lerde oynayabildiği AAA kalitesinde oyunları artık mobilde de deneyimlemelerine olanak tanıyor.

Assassin’s Creed Mirage, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te oynanabiliyor ve bu cihazların güçlü A17 Pro çipi sayesinde yüksek kalitede grafikler sunuluyor. Bu çip, donanım hızlandırmalı ışın izleme ve ağ gölgeleme gibi ileri teknolojileri barındırıyor. Ayrıca, M1 çipi veya daha yenisiyle donatılmış iPad Air ve iPad Pro gibi belirli iPad modelleri de oyunu çalıştırabiliyor.

Oyunda, 9. yüzyıl Bağdat’ında adalet ve cevaplar arayan kurnaz sokak hırsızı Basim’in hikayesi anlatılıyor. İntikam dolu bir eylemin ardından, Basim, gizemli Hidden Ones grubuna katılıyor. Bu grup ile birlikte sırları keşfederken ve becerilerini geliştirirken, kaderini yeniden tanımlayacak bir amaç buluyor.

Mobil versiyonda dokunmatik kontroller oldukça sezgisel. Ayrıca, harici denetleyici desteği ile daha tanıdık bir konsol deneyimi sunuluyor. Ancak, oyunun indirme boyutu oldukça büyük. App Store’da 5,1 GB olarak belirtilse de, gerçek indirme boyutunun iPhone’larda 10,21 GB ve iPad’lerde 11,9 GB’a kadar çıkabildiği rapor ediliyor. Bu nedenle, oyunu indirmeden önce yeterli depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olun.

Ubisoft, oyuncuların hikayenin başlangıcını deneyimlemeleri için 90 dakikalık ücretsiz bir deneme sunuyor. Tam sürümü açmak için tek seferlik 49,99 dolarlık bir uygulama içi satın alma yapılabiliyor. Lansmana özel olarak, Ubisoft 20 Haziran’a kadar geçerli %50 indirim sunuyor ve fiyatı 24,99 dolara düşürüyor.

Bölgesel fiyatlandırma farklılık gösterebiliyor. Örneğin, Hindistan’da lansman indirimiyle fiyat 21 dolara düşerken, promosyon sonrası fiyat 42 dolara çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x