Emirates ‘motor endişesi’yle Airbus siparişlerini durdurdu

Pazartesi günü Emirates Başkanı Tim Clark Dubai Air Show’da yaptığı açıklamada havayolu şirketinin A350-1000 siparişlerini beklemeye aldığını duyurdu.

Potansiyel 35 ila 50 adetlik sipariş, Rolls Royce’un motor performans sorunlarını çözmesine bağlı. Bu gelişme, Boeing’in Emirates ile yaptığı 52 milyar dolarlık önemli anlaşmayı yakalamayı uman Airbus için bir gerileme oldu.

Emirates’in üretimden kaldırılan A380 süper jumbo’sunun ana tedarikçisi olan Airbus, Emirates’in özellikle Orta Doğu’da yaygın olan zorlu uçuş koşullarında performansa öncelik vermesi nedeniyle zorluklarla karşılaşıyor.

MİLYARLARCA DOLARLIK ANLAŞMA

Uçak siparişleriyle ilgili bu zorluklara rağmen Emirates, filosunun kabin deneyimini geliştirmek için önemli yatırımlarla ilerliyor. Havayolu bugün, Airbus A350, Boeing 777X-9 uçakları için yeni nesil koltuklar sağlamak ve Boeing 777-300 uçakları için güçlendirme yapmak üzere bir Fransız havacılık şirketi olan Safran ile milyarlarca dolarlık bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Bu anlaşma, Avrupa havacılık teknolojisine devam eden bir yatırımı işaret ediyor ve Emirates ile Safran arasındaki stratejik ittifakın altını çiziyor.

Emirates Başkanı Sir Tim Clark ve Safran CEO’su Olivier Andriès, akıllı tasarım ve ileri teknoloji ile yüksek bir kabin deneyimi yaratma konusundaki kararlılıklarını vurguladı. Bu anlaşmanın bir parçası olarak:

– Safran Cabin, A350 filosu için gelişmiş mutfak setleri sağlayacak.
– Safran Landing Systems, daha hızlı dönüş süreleri için ağırlık tasarrufu ve gelişmiş soğutma sunan yüksek performanslı tekerlekler ve karbon frenler tedarik edecek.
– Safran Passenger Innovations, uçak içi eğlence seçeneklerini ve bağlanabilirliği geliştiren RAVE AeroConnect Ka çözümünü seçili Airbus ve Boeing uçaklarında tanıtacak.

Bu duyuru, Emirates’in artan küresel seyahat talebine yanıt olarak bu hafta başında açıkladığı 95 Boeing geniş gövdeli jet satın alma planlarını takip ediyor. Safran ile yapılan sözleşmeler, tüm sınıflarda (business, premium ekonomi ve ekonomi) yeni koltuklar sağlamanın yanı sıra, 1.2 milyar doları aşıyor ve kabin ekipmanlarının yanı sıra güçlendirme ve bakım hizmetlerini de içeriyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x