Galatasaraylı Mauro Icardi’nin “Aşkın Olayım” Şarkısıyla Özdeşleşme Hikayesi Sizi Çok Şaşırtacak

Galatasaray taraftarlarının sevgilisi, yıldız futbolcu Mauro Icardi, Türkiye’ye geldiği ilk günden beri bir gün olsun gündemden düşmedi. 

Son olarak Manchester United deplasmanında attığı golün ardından Old Trafford’da ‘Aşkın Olayım’ şarkısı yankılandı.

Bir şarkıyla bu kadar fazla özdeşleşen futbolcu örneği pek fazla değil. Peki bunun bir sebebi var mı? 

Ne oldu da bu şarkı Icardi ile birlikte anılmaya başladı? 

Bugün kimsenin anımsamadığı süreç aslında yalnız ve kırgın bir adamın İstanbul’a gelme macerasıyla başladı. Öyleyse gelin, yaşananları birlikte hatırlayalım.

Galatasaray tribünlerinin detone olmadan, tek solukta, büyük bir tutkuyla Mauro Icardi ile özdeşleştirerek söyledikleri “Aşkın Olayım” parçası, bugün kimsenin anımsamadığı sancılı bir transfer hikayesinin sitemkar izlerini taşıyor.

Mauro Icardi ile Galatasaray’ın isimlerinin ilk anılmaya başlandığı Ağustos 2022 dönemi, Arjantinli yıldızın 8 senelik eşi Wanda Nara ile çalkantılı ve sorunlu bir ayrılık sürecine denk gelmişti. 

Icardi’nin Galatasaray macerası, bu sancılı ayrılık sürecinin tam ortasında, Arjantinli yıldızın psikolojik olarak zor günler geçirdiği bir dönemde başladı.

Yıldız futbolcu belki de yeni bir başlangıcın yaşamında güzel bir kapı aralayacağına inanmıştı.

Ülkesi Arjantin’de ünlü bir model olan ve en az Icardi kadar yüksek bir popülaritesi olan Wanda Nara, o dönemde yaptığı açıklama ve paylaşımlarla Icardi’yi hedef alıyordu.

Yıpranan ilişki ayrılık haberlerini de beraberinde getirdi. Haberlerle sınırlı kalmayan bu durum, çiftin boşanmanın eşiğine gelmesine yol açtı. İkili ayrı yaşamaya başladılar. 

Paris’te yüksek sosyetenin mensubu olan ve burada çok sayıda reklam ve çekim anlaşmaları olan Wanda Nara, eşiyle İstanbul’a gelmeyi kabul etmemişti.

Yeni bir başlangıç için İstanbul yollarına düşen Icardi ise kiralık olarak geldiği yeni takımında bütünüyle yalnız başınaydı.

Arjantin Basını ise kendi içlerinden gelen iki şöhret ismin ilişkisine geniş yer arıyordu. Magazin basını her gün bu çifte dair haberler yapıyor; Wanda Nara’nın üstü kapalı şekilde Icardi’yi hedef aldığı paylaşımlarını büyük puntolarla gösteriyordu.

Belki de sürekli gündemde olmaktan keyif alan Wanda Nara ise yapılan haberlere aldırış etmeksizin kinayeli ve iğneleyici paylaşımlarına devam etti. 

O dönemde verdiği bir röportajda, Paris’te mutlu olduğunu ve İstanbul’a taşınmayı düşünmediğini söyledi. 

Hem Arjantin hem de Fransa’daki magazin basını sürekli olarak Wanda Nara’nın yeni çıkışlarını haberleştiriyor, bu durum Icardi’nin Paris kariyerini de olumsuz etkiliyordu. 

Belki de bu süreç yaşanmasa Icardi, Galatasaray’a gelme fikrini tekrar düşünecekti.

Icardi’nin sırf bu haberlerden uzaklaşmak ve Paris’in çalkantılı magazin kuşatmasını yarmak için İstanbul’a gittiği haberleri bile yapıldı.

İstanbul’a eşi ve çocukları olmadan yalnız gelen Arjantinli golcü, kulüp yönetiminin teklifine rağmen İstanbul’da ev tutmadı. Otelde yaşamaya başladı.

Futbol oynamak ve bu sürecin içinden sıyrılmak isteyen yıldız futbolcuyu magazin basını rahat bırakmıyordu.

Wanda Nara-Icardi haberleri; artık Arjantin ve Fransız basınının yanı sıra Türkiye’deki magazin basınının da gündemine düşüverdi.

Tüm olup bitenlerden haberdar olan ve Icardi’nin Galatasaray’a konsantre olmasını isteyen sarı kırmızılı futbol fanatikleri; Wanda Nara’nın Instagram hesabını yorum yağmuruna tutarak “Adamı Rahat Bırak” şeklinde binlerce mesaj yazdılar.

Mesele ayyuka çıkmıştı. Wanda Nara paylaşımlarını sürdürüyor, Icardi’nin hüznü yüzünden okunuyordu. Kendisine bel bağlayan ve takımlarının en büyük gol umudu olan oyuncularına sahip çıkmak isteyen Galatasaray taraftarı ise Icardi’nin futboldan başka bir şey düşünmesini istemiyordu. Icardi’nin ise bu yeni başlangıcında tutunacağı tek dal yaptığı işti.

Mutsuz günler geçiren; yabancı bir ülkede yabancı bir şehirde yalnız başına tutunmaya çalışan Icardi’nin düştüğü boşluğu Galatasaray taraftarı doldurdu.

‘Aşkın Olayım’ şarkısı ilk kez o günlerde söylendi. Bu şarkı aynı zamanda Galatasaraylıların ‘Wanda yoksa biz varız’ manifestosuydu. Kısa zaman içinde Icardi ile özdeşleşen ve attığı her golden sonra çalınmaya başlayan ‘Aşkın Olayım’ perde arkasında sancılı ve travmatik bir ilişkinin izlerini yansıtıyordu. 

Icardi’nin birinci İstanbul macerası ise hem sportif açıdan hem de özel hayatına etkileri açısından çok olumsu sonuç verdi. Eşiyle arası düzelmeye başladı.

Galatasaray ile başarılı bir sezon geçirdikten sonra eşiyle arası da düzelen Icardi, 2023 yazında bu sefer eşi Wanda Nara ve çocuklarını da alarak temelli İstanbul’a geldi.

Icardi bir önceki sezon İstanbul’da gördüğü sevgiden çok etkilenmiş ve Suudi Arabistan’dan gelen astronomik teklife rağmen Galatasaray’ı tercih etmişti.

Galatasaray taraftarı ise sevgileriyle adeta tavladıkları yıldız oyuncularına bu sefer kiralık olarak değil bonservisiyle sahip olmanın mutluluğuyla kendisini karşılamaya gittiler. 

Havalimanında taraftarların ‘Aşkın Olayım’ şarkısına eşlik eden Wanda Nara ise, bu şarkının kendisine karşı geliştirilmiş kontra bir eser olduğunu ve hikayenin iç yüzünü hiç kuşkusuz bilmiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x