Rekabet Kurumu’ndan Çiçeksepeti’ne soruşturma

Rekabet Kurumu, Çiçeksepeti’ne platform hizmetlerini üçüncü taraflara kapatmak ve kendi bayileri lehine davranışlarda bulunmak suretiyle rekabeti ihlal ettiği iddiasıyla soruşturma açtı.

Kurul, Çiçeksepeti İnternet Hizmetleri AŞ’nin 4054 sayılı ‘Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine yönelik ön araştırmada elde edilen bulguların ciddi ve yeterli olması nedeniyle firma hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Çiçeksepeti İnternet Hizmetleri AŞ’nin platform hizmetlerini üçüncü taraflara kapatmak ve kendi bayileri lehine davranışlarda bulunmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddialarına yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve yapılan tespitleri 11.01.2024 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Çiçeksepeti İnternet Hizmetleri AŞ hakkında soruşturma açılmasına, 24-03/23-M sayı ile karar vermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x