Ümit Özdağ: Şehitlerimize hakarettir bu isim

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Diyarbakır’daki bulvarda ‘Şeyh Said’ adı olduğunu belirterek, Şimdi bu vatan haininin ismi Diyarbakırda 12 kilometrelik bir bulvara kayyımvari, yani devlet tarafından veriliyor. Bu kabul edilebilir değildir. Bugün Diyarbakırda o günün teröristi, terörist başı Şeyh Saidin ismini verenler, yarın Abdullah Öcalanın ismini verirler dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçim çalışmaları kapsamında Ordunun Ünye ilçesine geldi.

Ünye Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması düzenleyen Özdağ, Diyarbakır’da bir bulvara Şeyh Said’in isminin verildiğini belirterek tepkisini dile getirdi.

İsmin kaldırılması için mücadele vereceklerini ifade eden Özdağ, “Merakla bekliyoruz. Acaba bu Diyarbakırdaki 12 kilometrelik Şeyh Said Bulvarının üstünde Abdullah Öcalan Meydanı olacak mı? Cemil Bayık üst geçidi olacak mı? Murat Karayılan alt geçidi olacak mı? Bu şehitlerimize hakarettir bu isim, bu cumhuriyete hakarettir. Biz mahkemeye götüreceğiz bu meseleyi ve bu ismin iptal edilmesini sağlayacağız. Her türlü hukuki ve siyasi imkanı kullanacağız ve buna asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

10 SENEDEN BERİ BU TANIMADIĞIN İNSANLARI BESLİYORSUN

Türkiyede kayıtsız 2 milyon Suriyeli olduğunu söyleyen Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Türkiyede 7 milyon Suriyeli var, 5 milyonu kayıtlı, 2 milyonu kayıtsız. 2040 yılında, çok değil, 17 sene sonra ülkemizde 20 milyon Suriyeli olacak. 20 milyon. Vatanın birliğini beraberliğini sağlayabilir miyiz? Peki, adınız ne ? Mehmet kardeşim, tanımadığın bir insan sana gelse, yolda seni durdursa, para istese senden, verir misin? Vermezsin. Ama 13 milyon sığınmacı ve kaçak geliyor ve 10 seneden beri bu tanımadığın insanları besliyorsun.

Senin verginle, kızın, annen, baban onlar da veriyorlar, hepiniz veriyorsunuz arkadaşlar. Yılda 11 milyar doları hepimiz veriyoruz. Recep Tayyip Erdoğan bunu kendi kişisel servetinden vermiyor, Türk milletinin parasını veriyor. Yeter artık. Biz hiç kimseye karşı düşmanlık beslemiyoruz.

Ne Suriyelilere düşmanız ne Afganlara, ne Ruslara Türkiyedeki, ne diğerlerine. Geldiler, yardım ettik. Allah Türk milletinden razı olsun ama artık herkesin geri dönme vakti geldi. Türkiye, dünyanın lunaparkı değil, ipini koparanın geleceği yer değil, Türkiye Türk milletinin vatanı. Bu vatan için de her gün bedel ödüyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x