Yapay Zeka Mart İçin XRP ve SHIB Coin Fiyatını Tahmin Etti!

Kripto para piyasası Bitcoin’in irtifa kaybetmesiyle genel olarak gerilemeye başladı. Bununla birlikte ilerleyen günlerde nelerle karşılaşacağımız belirsizliğini koruyor. Şubat ayı sona ererken XRP ve SHIB Coin Mart’ta nasıl bir piyasayla karşılaşacak? Yapay zeka algoritmalarını kullanan PricePredictions’ın tahminlerine baktık.

Yapay zekadan Mart ayı için XRP fiyat tahmini

XRP, son aylarda birçok yatırımcının kripto para biriminin Bitcoin (BTC) liderliğindeki kripto piyasası ve Ripple Labs’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yürüttüğü yasal savaşta elde ettiği bir dizi önemli zaferin ortasında nihayet tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabileceğini ummasıyla büyük ilgi görüyor. Daha geniş bir eğilime ve umutlara rağmen XRP’nin genel performansı biraz hayal kırıklığı yarattı. Birçok kişinin XRP’nin 2 dolara doğru yükselme umudunu kırdı. Bunun yanında yatırımcılar, 1 dolara ulaşıp ulaşmayacağını merak ediyor.

PricePredictions’ın tahmin algoritmaları, XRP’nin önümüzdeki günlerde gerçekten de yükselmeye başlayacağını öngörüyor. Token’ın %2,8 artarak 1 Mart 2024’te 0,553549 dolar seviyesinde olacağını tahmin ediyor. Yapay zeka algoritmaları ayrıca, yükseliş trendinin Mart ayının ikinci yarısına kadar devam edeceğini gösteriyor. Böylece, 30 gün içinde XRP’nin 0,570682 dolar seviyesinde olacağını işaret ediyor. Dolayısıyla, bu zaman diliminde toplam %5,55 oranında yükseleceğini tahmin ediyor.

XRP fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

XRP teknik göstergeleri düşüş eğiliminde

Olumlu tahminlere rağmen, kripto para biriminin son 24 saatlik ve geçen haftaki performansına dayanan ve TradingView’in sağladığı token teknik analizi (TA), satış yapmanın daha akıllıca olabileceğini ortaya koyuyor. Gerçekten de, en son zaman dilimi, XRP’nin osilatörlerin “satış” ve hareketli ortalamaların “güçlü satış” olarak derecelendirilmesiyle genel olarak “satış” olarak sıralanmasına yol açtığı için özellikle düşüş eğiliminde.

XRP teknik bilgileri. Kaynak: TradingView

Yapay zekadan Mart ayı için SHIB Coin fiyat tahmini

Oldukça kârlı bir ayın ardından, Shiba Inu (SHIB Coin) satış baskısı yaşıyor gibi. Bu da fiyatının düşmesine ve kazançlarından önce gördüğü seviyelere geri çekilmesine neden oluyor. SHIB Coin, 0,000001 dolarlık kilit direnç bölgesine yaklaşmasına rağmen yetersiz kaldı. Böylece, bir dizi kayıp yaşayarak bu işaretten daha da uzaklaştı.

Önümüzdeki günlerde bu direnç bölgesini aşma olasılığını değerlendirmek için, PricePredictions’ın makine öğrenimi algoritmalarından yardım aldık. Yapay zekaya göre, SHIB Coin fiyatı 1 Mart’a kadar 0,000009738 dolara yükselecek. Bu da yazı sırasındaki 0,000009475 dolar olan mevcut fiyat seviyesinden %2,86’lık bir kazanç anlamına geliyor. Ancak, Mart ayının ilerleyen günlerine, algoritmalar 19 Mart’ta 0,00001 dolar eşiğine ulaşılmasını bekliyor. Bu Shiba Inu’nun 2024’ün başından beri ulaşamadığı bir seviye.

Mart 1 için SHIB Coin fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

SHIB Coin işlemlerindeki artış, bir fiyat artışını mı işaret ediyor?

On-chain veri toplayıcısı Arkham Intelligence’in verilerine göre, gün içinde anonim holder’lar önemli miktarda Shiba Inu tokenı transfer etti. Arkham, neredeyse 20 milyar SHIB’lik toplu bir hareket kaydetti. Bu, Shibarium’un günlük transferlerde yeni bir zirveye ulaşması ve SHIB’nin fiyatında dalgalanmalar yaşanmasıyla aynı zamana denk geldi. Katman-2 Blockchain, günlük işlem hacminde kayda değer bir artışa tanık oldu. Böylece, bugünkü sayı dört milyonu aşarak 4,21 milyon işleme ulaştı.

Shibarium’un günlük işlem sayısı. Kaynak: Shibarium

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x